Девин Букър отбеляза най-добрите за сезона 52 точки при победата на Сънс
New York Post | 2024-01-20 | 06:22:34

НЮ ОРЛИАНС — Девин Букър отбеляза най-високите за сезона 52 точки за 37 минути на корта — втората му поредна игра с 50 точки срещу Ню Орлиънс — и Финикс Сънс победи Пеликанс със 123-109 в петък вечер за четвъртата си поредна победа.

Последният път, когато Букър – който имаше 25 точки през първата четвърт – беше в състава на Сънс срещу Ню Орлиънс, той отбеляза 58 точки при победа във Финикс на 17 декември 2022 г.

В петък той беше 18 от 30 от полето, 6 от 11 на тройки и направи 10 наказателни удара без пропуск.

Букър достигна 50 точки за шести път в кариерата си.

На 24 март 2017 г. той отбеляза рекорд от 70 точки в кариерата си в Бостън.

Кевин Дюрант добави 26 точки, а Юсуф Нуркич вкара 15 борби за Финикс.

Слънцата отбелязаха 49,5 процента (46 от 93) и водеха с 30 точки през второто полувреме.

Зайън Уилямсън вкара 24 точки за Пеликанс, които не стреляха достатъчно добре, за да се справят с Букър и Ко.

Ню Орлиънс пропусна 32 от 42 3-точкови удара – две нощи след като направи рекорд за франчайз 25 от дълбочина при победа над Шарлот.

Арената беше претъпкана до най-горния ред на горната палуба за нещо, което изглеждаше като мач между двойка възходящи отбори в Западната конференция.

Оживена от началния съвет, публиката експлодира, когато Инграм удари 15-футово издърпване в началната минута за първите точки в игрите.

Това беше най-голямата следа от Pelicans, която видяха през цялата нощ, и беше краткотрайна.

Букър отговори с 3 и продължи да удря девет от първите си 11 удара чрез смесица от набирания, обръщания, затихвания, плаващи удари и три 3, за да достигне 25 точки преди края на първата четвърт.

Пеликанс, за разлика от тях, пропуснаха 17 от първите си 19 опита за 3 точки.

Финикс водеше с 23 през втората четвърт, преди Пеликанс да успеят да намалят изоставането си до 17 до полувремето при 69-52, благодарение на серия от 7-0, представените 3 на Трей Мърфи III и забивката на Уилямсън.

Но Букър, който играеше в гимназията в Мос Пойнт, Мисисипи, продължи да потушава всяка инерция, която Пеликанс се надяваха да наберат през второто полувреме.

Той вкара 20 точки през третата четвърт и Слънцата водеха със 100-80 към последния период.